SKU: B24CB80ESB
  • Type: Freestanding
  • Style: Bottom Freezer/Glass Door
  • Width: 23.63"
  • Height: 79.94"
  • Depth: 26.19"
  • Number of Shelves: 5
  • Series: 800 Series
Bosch 800 Series |Authorized Dealer
Pre-Order
⚡️ 2X reward points available
Sign in / Sign up to earn 6,798 points (
color: Black
Bosch B24CB80ESB
Bosch B24CB80ESSBosch B24CB80ESW
PRODUCT DESCRIPTION
Delivering the quality innoations and design you know and love from Bosch, now in 24" Refrigerators. Our new freestanding, 24" refrigerators are beautifully designed in both form and function, with stunning LED illumination from corner to corner and a cool stainless steel back wall. Beautifully hidden inside, the interior water dispenser lets you enjoy pure fresh water with the touch of a button.
Specifications
Color
Black
Material Number
B24CB80ESB
Category
Bottom Freezer with Ice Maker
Series
800 Series
Appliance Color/Finish
Black
Power Cord Length
86"
Gross Weight (Lbs)
197
Net Weight (Lbs)
182
Maintain temperature with MultiAirFlow
Temperature customization
Preservation with VitaFresh
Counter-depth - Our sleek, freestanding 24" refrigerators sit flush with the countertop for a built-in look and feel.
LED lighting throughout - Experience crisp, beautiful LED illumination from corner to corner
Wifi-enabled with Home Connect
Energy Star(R)
Full width chiller drawer.
LED lighting
Nearly flush installation.
MultiAirFlowTM
VitaFresh(R) technology.
For the entertainer.
Ice Maker
true
Plug Type
120V-3 prong