SKU: B24CB80ESS
  • Type: Freestanding
  • Style: Bottom Freezer
  • Width: 23.58"
  • Height: 79.94"
  • Depth: 26.19"
  • Number of Shelves: 5
  • Series: 800 Series
Bosch 800 Series |Authorized Dealer
In Stock|Only 4 left
⚡️ 2X reward points available
Sign in / Sign up to earn 7,198 points (
color: Stainless Steel
Bosch B24CB80ESB
Bosch B24CB80ESS
Bosch B24CB80ESW
PRODUCT DESCRIPTION
Delivering the quality innoations and design you know and love from Bosch, now in 24" Refrigerators. Our new freestanding, 24" refrigerators are beautifully designed in both form and function, with stunning LED illumination from corner to corner and a cool stainless steel back wall. Beautifully hidden inside, the interior water dispenser lets you enjoy pure fresh water with the touch of a button.
Specifications
Color
Stainless steel (with anti-fingerprint)
Material Number
B24CB80ESS
Category
Bottom Freezer with Ice Maker
Series
800 Series
Appliance Color/Finish
Stainless Steel
Power Cord Length
87"
Gross Weight (Lbs)
173
Net Weight (Lbs)
159
Energy Star(R) Qualified
Full width chiller drawer.
Nearly flush installation.
Electronic controls
VitaFresh technology.
LED lighting
MultiAirFlow(TM)
For the entertainer.
Ice Maker
true
Plug Type
120V-3 prong