SKU: T24UW915RS
On Sale
  • Width: 23.88"
  • Height: 34.38"
  • Depth: 23.63"
  • Type: Built-In
  • Style: Compact/Glass Door/Dual Zone/Undercounter
Pre-Order
⚡️ 2X reward points available
Sign in / Sign up to earn 8,298 points (
color: Stainless Steel
Thermador T24UW915RS
  • Store up to 41 bottles
Learn More
Estimates for:
Protect Your Item
PRODUCT DESCRIPTION
Features
Dual zone wine storage
Star-K certified
This appliance is Star-K certified making it possible to use it on the Sabbath or the holidays.
Store up to 41 bottles
The Thermador Under Counter Glass Door Wine Reserve fits up to 41 bottles.
Adjustable LED lighting
Adjustable LED lighting
Control in your hands with adjustable LED lighting.
Full-extension wine racks
Full-extension wine racks provide easy access and stability.
Door Hinge
Right
Yes
Door Color Material
Stainless Steel
Material Number
T24UW915RS
Appliance Color/Finish
Stainless Steel
Required Cutout Size (HxWxD) (in)
34 1/2" - 35 1/4" x 24" x 24"
Gross Weight
Power Cord Length
60"
Protect the the Quality of Your Wine Over Time Until You Are Ready To Enjoy.
Plug Type
A8 120V-3 prong rectangular