SKU: T24UR925DS
Memorial Day Sale
  • Style: Drawers/Drawer
  • Type: Built-In
  • Width: 23.87"
  • Height: 34.50"
  • Depth: 24.00"
  • Dispenser: No
  • Counter Depth: Yes
  • Total Capacity: 4.40 cu. ft.
  • Refrigerator Capacity: 4.4 cu. ft.
  • Series: Freedom Collection
Thermador Freedom Collection |Authorized Dealer
In Stock|Only 1 left
⚡️ 2X reward points available
Sign in / Sign up to earn 8,498 points (
color: Stainless Steel
Thermador T24UR925DS
Door Hinge
Other
Total Unit Gross Capacity
4.4
Material Number
T24UR925DS
Category
Drawer Refrigerators
Product Name
Freedom(R), Drawer Refrigerator, 24'' Professional, Stainless steel
Yes
4.4
34 1/8" x 23 7/8" x 23 5/8"
Required Cutout Size (HxWxD) (in)
34 1/2" - 35 1/4" x 24" x 24"
Gross Weight
Power Cord Length
60"
Appliance Dimensions (H X W X D) (In)
34 1/8 x 23 7/8 x 23 5/8
Gross Weight (Lbs)
174
Net Weight (Lbs)
164
UPC
Adapts To Your Kitchen Needs, By Providing Customizable Drawer Dividers.
Offer an Ultra-smooth Glide When You Open or Close the Drawers.
Touch Electronic Controls for Temperature Management
Drawer mats keep items from sliding
Four Cooling Modes provide flexible temperature settings
SoftClose(R) Drawers offer ultra-smooth glide
Star-K certified
Customizable Drawer Organization
Plug Type
A8 120V-3 prong rectangular