SKU: MPBV424IG31A
On Sale
  • Width: 23.88"
  • Height: 33.75"
  • Depth: 22.88"
  • Energy Star Rated: yes
  • Wi-Fi Connected: No
  • Sabbath Mode: Yes
  • ADA Compliant: No
  • Lock: Yes
  • Type: Built-In
  • Style: Undercounter/Panel Ready
  • Icemaker: No
  • Dispenser: No
  • Counter Depth: Yes
  • Total Capacity: 5.50 cu. ft.
  • Refrigerator Capacity: 5.5 cu. ft.
  • Number of Shelves: 3
Marvel |Authorized Dealer
In Stock|Only 1 left
Sign in / Sign up to earn 3,649 points (
color: Panel Ready
Marvel MPBV424IG31A
Marvel MPBV424IS31AMarvel MPBV424SG31AMarvel MPBV424SS31A
Specifications
12-oz Can Capacity
72
Capacity (cu ft)
5.5 cu ft
Control Type
Digital
Cord Length (ft)
6 ft
Electrical Requirements
115 V / 60 Hz / 15 A
Lock
Yes
Product Dimensions
23.875" W x 22.875" D x 33.75" H
Shipping Depth
31 inch
Shipping Dimensions
28" W x 31" D x 37" H
Shipping Height
37 inch
Shipping Weight (lbs)
160 lb
Shipping Width
28 inch