SKU: DHD36U990IM
1.
Dacor: 5-10-20 Savings, Get up to 20% Back
Offer Expires: 1/1/2026 to 6/30/2026 | Must be postmarked by: 3/31/2027
  • Width: 36.00"
  • Height: 2.00"
  • Depth: 27.25"
Dacor |Authorized Dealer
Pre-Order
⚡️ 2X reward points available
Sign in / Sign up to earn 5,398 points (
Estimates for:
Protect Your Item
PACKAGES
PRODUCT DESCRIPTION
Specifications
OVERALL DIMENSIONS
(P) Width : 36" (/P) (P) Height : 2-3/8" (/P) (P) Depth : 27-1/4" (/P) (P)Please refer to the Installation Instructions for more detailed dimensions.(/P)
REQUIREMENTS
(P) Electrical: 120V, 60Hz, 15A (/P)